Jakie cechy powinnien mieć dobry zegarek?

wtorek, 26 lipca 2022

Cześć po wakacyjnej przerwie,
w lipcu moja strona dosłownie 'leży', ale mam nadzieję, że w przyszłym miesiącu pojawi się tutaj już więcej treści. Na dobre rozpoczęcie powrotu do regularności przychodzę do Was z artykułem, w którym opowiem co nieco o tym, w jaki sposób kupić dobry zegarek. Jeżeli planujecie taki zakup i się nad tym zastanawiacie, to zapraszam do lektury. Będzie krótko i konkretnie! :)
 
Jakie cechy powinien mieć dobry zegarek?
 

Oczywiście najistotniejszą kwestią, podczas doboru zegarka jest to, z czego dany model został wykonany. W końcu to właśnie zastosowany materiał będzie miał wpływ na to, czy zegarek wytrzyma przez długi czas, no i czy jego codzienne użytkowanie będzie komfortowe. Najlepiej postawić na egzemplarze wykonane np. ze stali szlachetnej, czy tytanu, ponieważ te materiały wykazują dużą odporność na uszkodzenia. Co więcej, istotne jest nawet samo szkiełko. Dzięki niemu zegarek staje się jeszcze bardziej wytrzymały, a tym samym dłużej ładnie wygląda. Korzystnie jest postawić, chociażby na szkiełka mineralne oraz szafirowe. 

Mój artykuł powstał we współpracy ze sklepem West Watches i znajdziecie tam szeroki wybór damskich (i nie tylko:)) zegarków wykonanych z bardzo dobrych materiałów: https://westwatches.pl/pl/. Kilka z nich przedstawiłam nawet na powyższym kolażu. To stosunkowo proste modele, ale mi akurat takie podobają się najbardziej. :)

Co jest jeszcze bardzo istotne podczas zakupów? To, czy dany egzemplarz jest odporny na zachlapania. Byłoby przykro, gdyby po spacerze w deszczu, okazało się, że zegarek jest zniszczony, dlatego koniecznie trzeba na to zwrócić uwagę! Ważny jest również mechanizm zegarka, ponieważ to on będzie mieć bezpośredni wpływ na nasze zadowolenie z danego modelu. Bardzo popularne są oczywiście zegarki kwarcowe, ale i mechaniczne. Na sam koniec można by napisać jeszcze o wyglądzie danego modelu, ale to oczywiście... kwestia sporna. Ja lubię proste zegarki, ktoś inny chętniej sięgnie po bardziej ozdobne i to jest jasne. :)

Lubicie nosić zegarki? Macie jakieś w swojej kolekcji? Jestem bardzo ciekawa :)

--------------------------------------------------------------------------- 
Obserwuj mój:
*FACEBOOK- KLIK  
  *INSTAGRAM-KLIK    
Ruda

2 komentarze:

  1. Dla mnie zegarek przed wszystkim musi być czytelny, wyraźne wskazówki i cyfry :)

    OdpowiedzUsuń
  2. w mojej kolekcji jest kilka zupełnie różnych zegarków

    OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (106) nowości (147)