Jak przywrócić blask samochodowi po zimie?

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Cześć, dzień dobry w poniedziałek. :)
Dzisiaj temat, który z pewnością zainteresuje posiadaczki samochodów. A już szczególnie te z Was, które uwielbiają, gdy auto po prostu — jest błyszczące i odpowiednio czyste.

Nadeszła wiosna, czyli idealny czas, aby poświęcić uwagę naszemu samochodowi. Zimowe miesiące mogą odcisnąć swoje piętno na karoserii, szybach, felgach oraz wnętrzu pojazdu, dlatego warto teraz dokładnie go oczyścić i odświeżyć. Marka ADBL przygotowała serię produktów, dzięki którym możemy skutecznie przywrócić blask naszemu samochodowi, jednocześnie zabezpieczając go przed czynnikami zewnętrznymi.

 

Kiedy potrzebne są kosmetyki samochodowe ADBL?

Zima to okres, który stawia przed samochodami wiele wyzwań, a związane z nią zanieczyszczenia mogą mieć długotrwały wpływ na stan pojazdu. Oto przegląd różnych typów zanieczyszczeń pojawiających się na samochodach po zimie, a także trudności i zagrożeń, które one niosą.

·  Sól drogowa. Najbardziej powszechne i jednocześnie jedne z najbardziej szkodliwych zanieczyszczeń. Sól drogowa jest stosowana do topienia lodu i śniegu na drogach, ale jest również bardzo korozyjna. Może przyspieszać proces rdzewienia karoserii i podwozia samochodu, a także powodować korozję elementów metalowych i uszkadzać powłoki ochronne. Zagrożenia związane z nią to korozja karoserii, co może prowadzić do przyspieszonego zużycia metalu i konieczności drogich napraw, a także uszkodzenie zabezpieczeń antykorozyjnych i lakieru.

·    Osad z klocków hamulcowych. Zimą, gdy drogi są śliskie, częściej używamy hamulców, co prowadzi do powstawania większej ilości osadu z klocków hamulcowych na felgach. Ten rodzaj zanieczyszczenia może być trudny do usunięcia i wymaga stosowania specjalistycznych środków czyszczących. Najpoważniejsze zagrożenia to trwałe zabrudzenie i uszkodzenie wyglądu felg.

·      Woda i błoto. Przynoszone na butach do wnętrza pojazdu mogą prowadzić do powstawania plam na dywanikach i tapicerce. Ponadto wilgoć może sprzyjać rozwojowi pleśni i nieprzyjemnych zapachów w samochodzie. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim trudności z utrzymaniem czystości i estetyki wnętrza oraz rozwój pleśni i bakterii, co może wpływać na jakość powietrza wewnątrz samochodu.

Odpowiednia pielęgnacja samochodu po zimie, włączając mycie, odkurzanie i specjalistyczne czyszczenie, jest kluczowa, aby zminimalizować negatywne skutki tych zanieczyszczeń i zagrożeń, przedłużając żywotność samochodu i zachowując jego wartość rynkową. W tym wszystkim pomagają produkty ADBL. Warto wspomnieć, że jest to polska marka, a jej kosmetyki mają przyjemny zapach i wyróżnia je przystępna cena.

Jakie produkty marki ADBL pomagają przywrócić blask samochodowi?

W ofercie ADBL znajduje się pełen wachlarz produktów, przeznaczonych zarówno do mycia i pielęgnacji karoserii, jak i także do pielęgnacji opon, felg oraz czyszczenia wnętrza. Odpowiednio dobrane produkty ADBL pozwalają samodzielnie przeprowadzić kompletną renowację pojazdów, stając się poważną konkurencją na rynku detailingowym. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z odświeżeniem samochodu po zimie, skorzystaj z naszego poradnika.

Mycie karoserii

Zacznij od usunięcia z karoserii grubszych zabrudzeń za pomocą węża z wodą lub wysokociśnieniowej myjki. Następnie użyj szamponu samochodowego ADBL car care, który skutecznie rozpuści drobne zabrudzenia i nie pozostawi smug. Pamiętaj o użyciu miękkiej gąbki lub rękawicy z mikrofibry, aby nie zarysować lakieru. Na sam koniec dokładnie spłucz samochód, najlepiej używając czystej wody, a następnie osusz go miękkim ręcznikiem z mikrofibry lub dmuchawą do wody, aby uniknąć zacieków.

Czyszczenie szyb

Szyby myj specjalnym płynem do szyb ADBL, który usunie tłuste plamy i ślady po soli drogowej. Użyj do tego papierowych ręczników lub ściereczek z mikrofibry, które nie zostawią włókien na szybie. Zadbaj o to, aby woda nie gromadziła się na uszczelkach, co może prowadzić do ich uszkodzeń.

Czyszczenie felg

Do mycia felg przeznaczone są preparaty ADBL, które rozpuszczą nawet najtrudniejsze zabrudzenia, takie jak osad z klocków hamulcowych. Nałóż produkt, odczekaj chwilę i dokładnie spłucz. Po czyszczeniu felg można zastosować specjalny wosk synthetic spray wax, który zabezpieczy je przed ponownym szybkim zabrudzeniem i korozją.

Czyszczenie wnętrza

Dokładnie odkurz wnętrze, zwracając szczególną uwagę na trudno dostępne miejsca. Jeśli tapicerka jest materiałowa, użyj pianki do tapicerek ADBL, która usunie plamy i odświeży materiał. W przypadku skórzanych tapicerek stosuj specjalne mleczko do skór, które je odżywi i zabezpieczy. Kokpit przetrzyj ściereczką z mikrofibry, używając delikatnego preparatu do plastików, aby przywrócić oryginalny wygląd i zapobiec matowieniu.

Zastosowanie się do tych wskazówek pozwoli Ci cieszyć się czystym i odświeżonym samochodem, gotowym na wiosenne wyprawy. Pamiętaj, że regularna pielęgnacja nie tylko poprawia wygląd auta, ale także przyczynia się do zachowania jego wartości na rynku wtórnym.

A Wy już zadbałyście o swoje auta, kiedy poprawiła się pogoda? Czy może odgruzowywanie po zimie jeszcze przed Wami? :D

--------------------------------------------------------------------------- 
Obserwuj mój:
*FACEBOOK- KLIK  
  *INSTAGRAM-KLIK    
Ruda

 

Artykuł sponsorowany

2 komentarze:

  1. Świetny wpis :) Mój samochód właśnie wybiera się do mechanika na wiosenny przegląd. Zaraz po tym, zamierzam zadbać o niego jak należy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dlatego pod tym względem nie cierpię zimy. Raz, że ślisko i często trudno mi dojechać do pracy, a dwa - skutki dla samochodu, który nie jest garażowany to jakaś masakra. W tym roku to doświadczyliśmy. Wszystko zaczęło nam się pod górkę. Tuż po zimie wyszedł "rudy", nawet szyby miały problem się otwierać. Czas na regenerację 😁 bardzo dobra, pomocna w praktyce treść tego wpisu.

    OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (106) nowości (148)