Gdzie na wyjazd w Polsce?

wtorek, 14 marca 2023

Cześć,
wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny, dlatego podejrzewam, że mój dzisiejszy wpis może się Wam spodobać. Jeżeli szukacie opcji fajnego wyjazdu na terenie naszego kraju, to serdecznie zapraszam do dalszej lektury. ;) Ja przyznam, że chętnie wybrałabym się na wakacje za granicę, ale bardzo lubię także lokalne wyprawy, dlatego postanowiłam podzielić się z Wami miejscem, które wydaje się bardzo ciekawe. No, ale o tym zaraz!

Mała Japonia w sercu Karkonoszy 
 
 
Marzycie o wyprawie do Japonii, a jednocześnie 'bardziej po drodze' są Wam Karkonosze? Jeżeli tak, to świetną opcją na wspólny, rodzinny wyjazd, jest odwiedzenie Ogrodu Japońskiego w Przesiece. Teraz Mała Japonia jest dosłownie, na wyciągnięcie dłoni. A z czym konkretnie mamy tam do czynienia? Do dyspozycji zwiedzających jest wyjątkowy ogród. Charakterystyczne dla Japonii kompozycje, ułożenia kwiatów, innych roślin, wodospadów i strumieni, zostały połączone z tym, czym najbardziej zachwyca piękno Karkonoszy. Nie brakuje małych drzewek bonsai, prawdziwiej zielone herbaty, czy placu zabaw stworzonego specjalnie z myślą o najmłodszych.

Z ciekawostek wspomnę Wam również o tym, że ogród Siruwia jest najwyżej położonym takim miejscem w Polsce! (600 m n.p.m.). Na zwiedzających czeka aż 3000 krzewów w aż 80, różnych odmianach. Krajobraz z jednej strony jest prosty, z drugiej zaś, zachwyca właśnie tą prostotą. Oczywiście zostały zachowane zasady feng shui, czyli przestrzeń została zaprojektowana w taki sposób, aby być jak najbardziej zgodną ze środowiskiem naturalnym.

Na stronie https://www.malajaponia.pl/ znajdziecie dodatkowe informacje na temat tego miejsca, a także wspaniałą galerię, która dosłownie, zaprasza, aby tam pojechać! ♥

Mój dzisiejszy wpis powstał właśnie we współpracy z Ogrodem Japońskim Siruwia, dlatego, jeżeli interesują Was takie charakterystyczne, japońskie akcenty, a jednocześnie z różnych względów, nie możecie sobie pozwolić na wyjazd do 'prawdziwej' Japonii, to myślę, że taka lokalna wycieczka jest świetną alternatywą. Ja sama co prawda nie byłam (jeszcze) w tym ogrodzie, ale miałam okazję zwiedzać inny i bardzo miło to wspominam. Widoki w takich miejscach są nie do zapomnienia.

 
Miałyście okazję zwiedzać ten ogród? Interesujecie się japońską kulturą? :)
 
--------------------------------------------------------------------------- 
Obserwuj mój:
*FACEBOOK- KLIK  
  *INSTAGRAM-KLIK    
Ruda
 

4 komentarze:

 1. No masz w 100% rację już warto planować wakacje im szybciej zaplanujemy tym jest szansa na mniejsze koszty wyjazdu. Warto przed wyjazdem sprawdzić stan swojego samochodu i polecam zrobić to jak najszybciej u sprawdzonego mechanika samochodowego. My w zeszłym roku przed wyjazdem robiliśmy jeszcze blacharkę samochodową, ale udało się bardzo szybko skończyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny kierunek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurcze kocham kwiaty, rośliny i ich oryginalność. Sprawdziłam na mapie, mam tam raptownie 94 km i nie miałam pojęcia o tym, że są tam takie cuda. Zapisuje. Niech się pogodą ustabilizuje i jadę z dziećmi. Muszę zobaczyć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fascynujące miejsce, o którego istnieniu nie miałam pojęcia. Musi być tam pięknie i malowniczo zwłaszcza przy słonecznej pogodzie.

  OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (107) nowości (150)