Zalety mieszkania w Krakowie

wtorek, 24 października 2017

Cześć,
Jak zapewne wiecie, albo i nie wiecie od ponad roku mieszkam w Krakowie. Jak większość młodych ludzi przyjechałam do miasta Królów Polskich na studia i dzisiaj chciałabym Wam, przynajmniej pokrótce opowiedzieć dlaczego lubię to miasto i wymienić chociaż kilka zalet mieszkania w Krakowie. Jestem ciekawa czy Krakowianie się z nimi zgadzają. :)

                                                                                           widok z mojego balkonu;))

cała masa ciekawych miejsc do zwiedzania/ nikogo chyba nie zdziwi fakt, że Kraków jest określany miastem żywego muzeum - mam chociażby na myśli Wawel, Kazimierz, Smoka Wawelskiego, Muzem Schindlera, Rynek, Stare Miasto. Miejsc do zwiedzania i spacerowania jest naprawdę sporo.

przytulne restauracje, dobre jedzenie/ chociaż mieszkam w Krakowie ponad rok nie zdążyłam jeszcze odwiedzić wszystkich knajp, które bym chciała ponieważ... jest ich tak dużo! Kraków zdecydowanie może pochwalić się dobrą kuchnią.

nowe mieszkania/ w ostatnich latach w zastraszającym tempie przybywa coraz to nowszych bloków i miejsc do życia :) Wiele osób decyduje się na zakup mieszkania a jak wiadomo warto wcześniej znaleźć dobrego, godnego zaufania dewelopera. Ostatnio w internecie trafiłam na www.apartamentywielicka.pl - apartamenty znajdują się bezpośrednio prz krakowskim zabytkowym Parku Jerzmanowskich. <3

weekendowe życie/ Kraków w weekendy tętni życiem... nie sposób nie znaleźć tutaj nowych znajomych, przyjaciół czy chłopaka (jak ja;)) Zarówno osoby, które lubią imprezować jak i te, które wybierają spokojniejsze spędzanie wolnego czasu nie będą się w Krakowie nudzić.

Nie wiem jak Wy, ale ja pomimo wszystkich wad, które niezaprzeczalnie Kraków posiada - uwielbiam to miasto i przynajmniej do końca studiów będę tutaj mieszkać. A później? Zobaczymy ;)

---------------------------------------------------------------------------
Obserwuj mój:
*FACEBOOK- KLIK  
  *INSTAGRAM-KLIK    
Ruda

8 komentarzy:

 1. Piękny jest Kraków ! Ujmuje serce w 100% a bynajmniej moje . Miałam okazję być we Wrześniu ale dosyć rzadko tam jeżdżę . Obecnie mieszkam poza granicami kraju i notorycznie spotykam się z obcokrajowcami,którzy Kraków zwiedzali,byli i pokochali <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety Kraków miałam okazję trochę tylko pozwiedzać, ale muszę Ci powiedzieć, ze bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też uwielbiam Kraków <3 Jestem tam chyba częściej niż w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja do Krakowa z Katowic mam blisko, jednak rzadko bywam, nie wiedziec czemu :P

  OdpowiedzUsuń
 5. w kazdym wiekszym miescie zycie wyglada podobnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kraków jest bardzo pięknym miastem. Miasto zawsze tętni życiem, nigdy tak do końca nie śpi, długo się przyzwyczajałam do ciszy okolicy, w której od 11 lat mieszkam, teraz nie wyobrażam sobie powrotu do miasta :) Aczkolwiek ma swoje zalety i komfort dostania wszystkiego " na wyciągnięcie ręki " :D Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 7. Właściwie w Krakowie byłam tylko kilka razy służbowo i ze dwa przejazdem. Tyle co widziałam - podobało mi się, ale czasu na zwiedzanie, oglądanie nie miałam - nie mówiąc już o posmakowaniu zycia, choćby weekendowego ;) ale muszę to kiedyś nadrobić ;)

  OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (106) nowości (148)