Bezpieczeństwo na drodze

piątek, 12 kwietnia 2019

Cześć,
Nie ma co ukrywać, i chyba nikogo nie zdziwi, że na drodze najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest to, aby siadać za kółko jedynie wtedy, kiedy jesteśmy pełni sił i dobrze się czujemy. Zwłaszcza wtedy, gdy dzień wcześniej byliśmy na jakimś przyjęciu - warto zadbać o to, aby przed jazdą porządnie odpocząć i zmierzyć się alkomatem. 

 
Kalibracja alkomatu  daje nam gwarancję tego, że urządzenie działa poprawnie, a co za tym idzie, da nam prawdziwy obraz naszego stanu. Niestety często nawet najlepsze i najdroższe modele potrafią zawodzić, dlatego tak ważne jest to, aby regularnie sprawdzać swój egzemplarz. Czujniki powoli ulegają stopniowemu zuzyciu, efektem czego może być dostarczanie nieprawidłowych danych układowi elektronicznemu. W konsekwencji może to prowadzić do popsucia urządzenia. Na szczęście kalibrowanie niest jest trudnym i czasochłonnym zajęciem, a jego przeprowadzenie sprawi, że alkomat znowu będzie gotowy do użycia. Kalibracja polega na dostosowaniu oprogramowania do stanu, w jakim znajduje się aktualnie czujnik. Procesu dokonuje się w trybie serwisowym, dostarczając przy tym urządzeniu próbki o ściśle określonych parametrach. 

Od czego jest uzależniona cena kalibracji? Oczywiście od tego, jaki model alkomatu posiadamy. Przy lepszych modelach, kalibracja nie musi być wykonywana tak często, jak w przypadku tańszych egzemplarzy. 

Jesteście właścicielami alkomatów? Pamiętacie o tym, ja ważny jest ich odpowiedni serwis? A może wcześniej nie słyszeliście o kalibracji? 

--------------------------------------------------------------------------- 
Obserwuj mój:
*FACEBOOK- KLIK  
  *INSTAGRAM-KLIK    
Ruda

2 komentarze:

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (106) nowości (147)