Wiosna w ogrodzie, a zwierzaki

środa, 3 kwietnia 2019

Cześć,
Wiosna zaczyna coraz częściej dawać o sobie znać, a jak wiadomo to idealny moment na to, aby sprawić, że nasz ogród będzie pięknie prezentował się latem. Kwiaty zaczynają kwitnąć, a my inwestujemy w nowe sadzonki, które sprawią, że nasze podwórko będzie przepięknie się prezentować. Problem pojawia się wtedy, gdy posiadamy zwierzątka, które lubią... przesadnie bawić się w ogrodzie.


Niech Was nie zmyli to niewinne spojrzenie! Niestety mój ulubieniec jest wielkim fanem niszczenia różnego rodzaju sadzonek. Często zdarzało się tak, że my coś zakopaliśmy, Rufus wykopywał i tak w kółko... Na szczęście na rynku są dostępne preparaty, które nie szkodą naszym milusińskim, ale skutecznie odstraszają je od kwiatów i sadzonek.


Płyn odstraszający psy i koty jest środkiem zawierającym łatwo biodegradowalną substancję repelencyjną, skutecznie odstraszającą psy i koty do przebywania w miejscach zastosowania. Substancja jest bezpieczna dla zwierząt, nie szkodzi ich zdrowiu. Produkt ten jest idealnym środkiem dla ochrony roślin przed zniszczeniem ich przez zwierzęta oraz przed zanieczyszczeniem ich odchodami. Przeznaczony jest do stosowania wewnątrz i na zewnątrz, w takich miejscach jak skwery, tarasy, obejścia budynków, ogrody oraz klatki schodowe.
Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.stukpuk.pl/ogrod/trutki-i-repelenty/pozostale


Czy Wasze zwierzaki również są fanami tego typu zabaw? Jak sobie radzicie z tym problemem?

Ruda

3 komentarze:

  1. Słyszałam kiedyś o takich środkach, ale nigdy nie próbowałam, ciekawa jestem na ile są rzeczywiście skuteczne i jak długo działają :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Słodziaki ♡♡♡ Na swoje nic nie stosuję. Poza drapaniem mebli nic nie niszczą. Beahawiorystka mi odradziła stosowanie takich środków :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Przyznaję się bez bicia..te zwierzaki przyciągnęły cała moją uwagę jeśli chodzi o ten post ;)

    OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (107) nowości (150)