Między nami, kobietami... infekcje intymne

czwartek, 2 stycznia 2020

Cześć,
Moją stronę odwiedzają zarówno mężczyźni, jak i kobiety, niemniej jednak dzisiejszy wpis dedykuję właśnie wszystkim Paniom. Czy miałyście już okazję słyszeć o wspaniałej akcji #międzynamikobietami? Jeżeli nie, to koniecznie musicie przeczytać mój dzisiejszy wpis. :) Ta akcja ma na celu nie tylko szerzenie wiedzy, ale i przełamanie tematu tabu, który jak mantra wisi nad tematyką związaną z infekcjami intymnymi.

Infekcje intymne u kobiet 


Infekcje intymne dotykają praktycznie każdej kobiety, niezależnie od jej wieku. Mogą z nimi borykać się zarówno młodsze, jak i starsze dziewczyny. Infekcje intymne mogą zdarzać się podczas ciąży, wakacji, menopauzy, w trakcie aktywności seksualnej, a nawet wtedy, gdy z powodu antykoncepcji, czy antybiotykoterapii u kobiety występuje suchość pochwy. Na infekcje naraża nas korzystanie z basenu i sauny, długie przebywanie w mokrym kostiumie kąpielowym, noszenie nieprzewiewnej i obcisłej bielizny. Do najczęstszych objawów infekcji intymnych można zaliczyć uporczywe swędzenie, pieczenie i wystąpienie upławów. Jeśli takowe objawy u nas występują - to znak, że z organizmem coś się dzieje.Myślę, że warto wspomnieć o tym, że zdaniem wielu ginekologów, wiedza Polek na temat infekcji intymnych i ogólnie swojego zdrowia intymnego jest bardzo niska. Przekłada się to na takie sytuacje, jak te, w których kobiety bagatelizują wyraźne sygnału swojego organizmu, a to, jak nietrudno się domyślić — bardzo często skutkuje poważnymi konsekwencjami. Jeżeli nie mamy dobrego dostępu do ginekologa, już samodzielnie możemy pomóc w sobie w razie wystąpienia infekcji intymnej. Najważniejszą rzeczą, o której powinna pamiętać każda kobieta to codzienna higiena intymna. Oprócz tego warto uzupełnić domową apteczkę i umieścić w niej preparat, który pomoże, gdy infekcja już się pojawi. Przydatnym produktem może okazać się chociażby żel Trivagin, który jest wspomaga leczenie infekcji okolic intymnych. Stosuje się go na zewnątrz przy infekcjach intymnych. Z kolei Mucovagin, który widzicie na zdjęciu to emulsja, która jest przeznaczona dla kobiet w trakcie leczenia infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Sprawdza się doskonale podczas regeneracji okolic intymnych.


Cieszę się, że mogłam brać udział w takiej wspaniałej akcji, jak ta. Uważam, że żadna z kobiet nie powinna wstydzić się, rozmawiać na temat infekcji intymnych, a przy tym bardzo ważne jest to, aby każda z nas miała dostęp do odpowiednich informacji na ten temat. Przyznam się Wam również, że nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak wiele może być przyczyn wystąpienia infekcji intymnych. Dowiedziałam się o nich — tworząc ten wpis.

--------------------------------------------------------------------------- 
Obserwuj mój:
*FACEBOOK- KLIK  
  *INSTAGRAM-KLIK    
Ruda

7 komentarzy:

 1. Poruszasz bardzo ważny temat, trzeba o tym mówić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna akcja, świetne produkty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie warto poruszać takie tematy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ważny temat, choć o akcji nie słyszałam

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ważny temat, co do basenu to słyszałam jak pani farmaceutka mówiła że miała problem z nawracającymi infekcjami. Potem doszła do tego że powodem był... basen. Leczenie było mega kosztowne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja przestałam chodzić na basen z powodu dyskomfortu jaki odczuwałam w okolicach intymnych.

  OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (107) nowości (149)