środa, 7 lutego 2018

Jak przygotować się do podróży samolotem?

Cześć,
Wiecie, że samolot to najbezpieczniejszy środek transportu? Chociaż zawsze jak się nad tym zastanawiam, to wydaje mi się to być dosyć abstrakcyjne... Dzisiaj pokrótce chciałabym Wam opowiedzieć o tym dlaczego warto zdecydować się właśnie na podróż samolotem, rezygnując z innych środków transportu.
W internecie jest sporo poradników na temat tego jak przygotować się do podróży samolotem. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, żeby zabrać dokumenty - paszport, czy dowód osobisty. Oczywiście w przypadku podróży do niektórych miejsc konieczne jest posiadanie wizy. Bardzo ważnym punktem są też szczepienia - niektóre są zalecane przed wyjazdem do każdego kraju, ale jest też sporo takich, które należy wykonać przed wizytą w kraju potencjalnie zagrożonym daną chorobą. Obowiązkowym punktem na liście przygotowań jest oczywiście ogarnięcie bagażu. Zasady jego przewozu różnią się między poszczególnymi liniami lotniczymi, dlatego przed wylotem warto poszukać w internecie informacji na ten temat. Jako ciekawostkę dodam, że bagaż kabinowy to ten, który mamy "pod ręką" a rejestrowany, to ten, który jest przewożony w luku bagażowym. Podobnie jeśli planujemy wybrać się w lot z wózkiem, albo pupilem. Przelot z psem, czy kotem wiąże się oczywiście z dodatkowymi opłatami. Należy pamiętać, że odprawa kończy się zazwyczaj 45 minut przed odlotem samolotu. Warto więc być na lotnisku wcześniej! Informacje, którymi się dzisiaj z Wami podzieliłam pochodzą z https://orangeparking.pl/lotnisko/pl więc jeżeli chcecie poczytać więcej o podróży samolotem to zaglądnijcie.

Miałyście już okazję lecieć samolotem? Ja jeszcze nie, ale mam nadzieję, że prędzej czy później to się zmieni. Uwielbiam piękne widoki, a podejrzewam, że z pokładu samolotu są... nieziemskie.

Ruda

12 komentarzy

 1. Jeszcze nie latałam samolotem, ale moje córki nadrabiają to za mnie w podróżach służbowych ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Często latam, widoki w chmurach są nie do opisania, to trzeba samemu przeżyć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie podejrzewałam! Mam nadzieję, że i mnie się kiedyś uda :)

   Usuń
 3. ciekawe i przydatne informacje, ja jeszcze nigdy nie leciałam samolotem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie, ale mam nadzieję, że to się zmieni :)

   Usuń
 4. Ja w sumie nie miałam okazji i chyba wolę dłuższa, ale lądową drogę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ogóle Cię samolot nie kusi? :)

   Usuń
 5. Leciałam samolotem raz w życiu. To była super podróż. Niedługo chce poleciec do Niemiec, na pewno jest korzystniej cenowo.

  OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.