Jak przygotować się do podróży samolotem?

środa, 7 lutego 2018

Cześć,
Wiecie, że samolot to najbezpieczniejszy środek transportu? Chociaż zawsze jak się nad tym zastanawiam, to wydaje mi się to być dosyć abstrakcyjne... Dzisiaj pokrótce chciałabym Wam opowiedzieć o tym dlaczego warto zdecydować się właśnie na podróż samolotem, rezygnując z innych środków transportu.
W internecie jest sporo poradników na temat tego jak przygotować się do podróży samolotem. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, żeby zabrać dokumenty - paszport, czy dowód osobisty. Oczywiście w przypadku podróży do niektórych miejsc konieczne jest posiadanie wizy. Bardzo ważnym punktem są też szczepienia - niektóre są zalecane przed wyjazdem do każdego kraju, ale jest też sporo takich, które należy wykonać przed wizytą w kraju potencjalnie zagrożonym daną chorobą. Obowiązkowym punktem na liście przygotowań jest oczywiście ogarnięcie bagażu. Zasady jego przewozu różnią się między poszczególnymi liniami lotniczymi, dlatego przed wylotem warto poszukać w internecie informacji na ten temat. Jako ciekawostkę dodam, że bagaż kabinowy to ten, który mamy "pod ręką" a rejestrowany, to ten, który jest przewożony w luku bagażowym. Podobnie jeśli planujemy wybrać się w lot z wózkiem, albo pupilem. Przelot z psem, czy kotem wiąże się oczywiście z dodatkowymi opłatami. Należy pamiętać, że odprawa kończy się zazwyczaj 45 minut przed odlotem samolotu. Warto więc być na lotnisku wcześniej! Informacje, którymi się dzisiaj z Wami podzieliłam pochodzą z https://orangeparking.pl/lotnisko/pl więc jeżeli chcecie poczytać więcej o podróży samolotem to zaglądnijcie.

Miałyście już okazję lecieć samolotem? Ja jeszcze nie, ale mam nadzieję, że prędzej czy później to się zmieni. Uwielbiam piękne widoki, a podejrzewam, że z pokładu samolotu są... nieziemskie.

Ruda

12 komentarzy:

 1. Jeszcze nie latałam samolotem, ale moje córki nadrabiają to za mnie w podróżach służbowych ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Często latam, widoki w chmurach są nie do opisania, to trzeba samemu przeżyć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie podejrzewałam! Mam nadzieję, że i mnie się kiedyś uda :)

   Usuń
 3. ciekawe i przydatne informacje, ja jeszcze nigdy nie leciałam samolotem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie, ale mam nadzieję, że to się zmieni :)

   Usuń
 4. Ja w sumie nie miałam okazji i chyba wolę dłuższa, ale lądową drogę :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Leciałam samolotem raz w życiu. To była super podróż. Niedługo chce poleciec do Niemiec, na pewno jest korzystniej cenowo.

  OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (107) nowości (150)