Pozycjonowanie stron - co warto wiedzieć?

wtorek, 20 lutego 2018

Cześć,
Czy jest jeszcze ktoś kto nie miał styczności z pozycjonowaniem stron? Jak nie trudno się domyślić - pozwala ono uzyskać o wiele wyższą liczbę wyświetleń naszej strony, a co za tym idzie pozyskać na przykład nowych klientów, czy też po prostu czytelników. Pozycjonowanie strony jest obowiązkowe dla wszystkich, którzy chcą zaistnieć w internecie. Celem pozycjonowania jest osiągnięcie przez witrynę internetową jak najwyższych pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie stron jak już pisałam, ma  głównie na celu poprawienie miejsca, jakie dana strona zajmuje w wynikach wyszukiwania. Najbardziej pożądane miejsca to oczywiście strony 1-3, bo tylko one gwarantują realne zyski wielu firmom. Jest to w sumie logiczne. Ile stron przeglądacie w poszukiwaniu informacji? Ja zazwyczaj szukam wyników na pierwszej stronie, czasami na drugiej :) Jeżeli jednak w wyszukiwarce nasza strona plasuje na do 10 stronie - jest całkiem okej. Można podejrzewać więc, że sporo osób szuka osób do tej właśnie 10 strony. Pewnie jesteście ciekawi co obejmuje pozycjonowanie? W momencie zdecydowania się na pozycjonowanie otrzymujemy analizę słów kluczowych pod względem ruchu i konwersji, audyt strony, audyt linków do strony, optymalizację strony, marketing treści, codzienny monitoring pozycji, podłączenie i konfigurację narzędzi Google, social media, marketing szeptany i link building. Do niedawna większość z tych pojęć była dla mnie zupełnie obca, ale postanowiłam trochę zagłębić się w te tematy i wychodzi na to, że pozycjonowanie przekłada się w prostej linii na skuteczność podejmowanych kampanii. Odbiorcy zaczynają chętniej polecać serwis w różnych miejscach, a dzięki temu ma on wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Czyli osiągamy stronę 1-3, ewentualnie 1-10. Jeżeli więc zależy nam na większej popularności w sieci, która przeradza się w coraz to nowszych klientów, czy czytelników zdecydowanie warto zainteresować się tematem pozycjonowania. Jest wiele firm, które zajmują się tym na co dzień. Być może warto skorzystać z ich usług?

---------------------------------------------------------------------------
Obserwuj mój:
*FACEBOOK- KLIK  
  *INSTAGRAM-KLIK    
Ruda

8 komentarzy:

  1. ja szczerze mówiąc nie myślałam, żeby komuś zlecić pracę nad moim blogiem. To jest w 100% moja własna, ciężka praca :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tym chyba muszę się zainteresować :)

    OdpowiedzUsuń
  3. sklepy internetowe często korzystają z pozycjonowania. ja średnio się na tym znam .

    OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (106) nowości (148)