#nosubraniadluzej... o co chodzi?

wtorek, 7 września 2021

Cześć,
jeżeli śledzicie regularnie blogi i instagram, to na pewno rzuciła się Wam już w oczy fantastyczna akcja organizowana przez firmę Vanish. Akcja pod szyldem #nosubraniadluzej ma zachęcać do dawania drugiego życia ubraniom! O co dokładnie chodzi?

#nosubraniadluzej 

 
Podejrzewam, że nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że wyprodukowanie jednej (JEDNEJ) koszulki pochłania 2500 litrów wody!!! To ogromny wynik. Jeżeli dodamy do tego spodnie, płaszcze, swetry i inne rzeczy, które znajdują się w naszych szafach, wynik będzie przerażający. Wychodząc naprzeciw tej sytuacji, Vanish we współpracy z Biedronką przygotował fantastyczną akcję. Jeżeli w Waszych domach znajdują się niepotrzebne ubrania, można wrzucić je do kontenera znajdującego się właśnie w Biedronce. Dzięki temu damy im kolejne życie i sprawimy, że ktoś będzie mógł cieszyć się ciuchami. :)
 
W akcji bierze udział aż 500 sklepów, całą listę znajdziecie na stronie: https://www.oddajubrania.pl/
 
Kontenery czekają na nas od 12.08 do zaledwie 08.09, dlatego to najwyższa pora, aby zabrać się za porządki i wrzucić tam ciuchy, których już nie używamy! 
 

Muszę Wam wspomnieć jeszcze o tym, że 2500 litrów krystalicznie czystej wody pozwala na zaspokojenie pragnienia jednej osoby przez około 3 lata. 3 lata... na szali stawiamy więc zapotrzebowanie na taki długi czas oraz jedną, nową koszulkę. 

Na stronie całej akcji https://www.vanish.pl/nosubraniadluzej/ czeka na Was bardzo ciekawy kalkulator. Został opracowany przez ekspertów Fundacji Nasza Ziemia. Z pomocą tego kalkulatora możemy obliczyć ile litrów wody 'mieści się' w naszych szafach. Jedyne, co należy zrobić, to powpisywać ile mamy spodni, koszulek, sukienek itp. Zachęcam Was do tego, bo dzięki temu możemy sobie szybko zobrazować, jak ogromna jest skala tego problemu. Ja sama uwielbiam ubrania i totalnie się z tym nie kryje, ale w miarę możliwości staram się je kupować z drugiej ręki, a gdy już mi się znudzą, albo po prostu przestaną pasować — daje im drugie życie.
 
Słyszałyście już o tej akcji? Zdawałyście sobie sprawę z tego, jak dużo wody potrzeba do wyprodukowania naszych ulubionych t-shirtów i spodni?
 
---------------------------------------------------------------------------
Obserwuj mój:
*FACEBOOK- KLIK  
  *INSTAGRAM-KLIK    
Ruda
 


3 komentarze:

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (107) nowości (150)