Przeczytane w 2017+ teraz czytam :)

sobota, 11 marca 2017

Cześć,
Jeżeli śledzicie mnie na instagramie, to na pewno wiecie, że czytam sporo książek. Staram się codziennie czytać po 35minut, ale no nie ukrywajmy- wychodzi różnie. :) Czasem nie czytam przez miesiąc, a potem, gdy znowu mam wolny czas- wkręcam się na maksa i czytam więcej niż godzinę dziennie. Postanowiłam zacząć nową serię na blogu, żeby jeszcze bardziej zmobilizować się do czytania. Postaram się co jakiś czas przychodzić do Was z postem, na temat przeczytanych książek i informacjach, co aktualnie czytam. Ciekawe? No to zapraszam do dalszej części wpisu. :)
Do tej pory udało mi się w 2017 przeczytać cztery książki. Wiem, wiem- nie jest to jakiś świetny wynik, biorąc pod uwagę, że mamy już marzec, ale mam nadzieję, że w pozostałych miesiącach roku pójdzie mi chociaż trochę lepiej. ♥ 

1. J. K. Rowling- Harry Potter i Komnata Tajemnic
Tak- historię o młodym czarodzieju poznałam dopiero w zeszłym roku. Jakoś zawsze podchodziłam sceptycznie do tej serii książek, a drugi tom całkiem mnie wciągnął. Mam w planach jeszcze w tym roku przeczytać co najmniej dwie części.

2. Franciszek J. Klimek- Koty są dobre na wszystko
O tym, że są dobre to wiadomo. ;) Jeżeli lubicie koty i lubicie wiersze, to wybór tego tomiku, który zawiera dziewięćdziesiąt trzy wiersze, będzie świetnym wyborem. Poezja jest przyjemna, miła dla ucha, czasami zabawna.

3. Ezop- Bajki
Chociaż musiałam zapoznać się z tą lekturą ze względu na studia, chętnie doczytałam ją do końca. Zbiór bajek, które zawsze niosą za sobą jakieś pouczenie, uprzyjemnił mi kilka wieczorów.

4. Stanisław Barańczak- Podróż Zimowa
Jak wyżej. ;) Wypożyczyłam ze względu na studia i chętnie doczytałam do końca. Kolejny zbiór przepięknych wierszy, nieżyjącego już niestety poety. 


Aktualnie mam zaczęte trzy książki. Niektórym może się wydawać, że to sporo. Zazwyczaj zawsze kończę daną książkę więc dla mnie nie jest to żadnym problemem. ;)

1.Patrick Suskind- Pachnidło
Czyli.. historia pewnego mordercy.

2. Marcin Świetlicki- Zimne Kraje
Historia lubi się powtarzać- zaczęłam czytać na studia, kończę wiersze w samotności. ;)

3. Ks. Józef Tischner- Etyka Solidarności
Muszę z tej książki napisać recenzję na filozofię, zdecydowanie nie jest to mój ulubiony gatunek literacki.

W swojej domowej biblioteczce mam już naprawdę sporo pozycji. Mimo to chciejlista jest wciąż długa, a ostatnio na http://tezeusz.pl/ w świetnych cenach, widziałam kilka książek, które chciałabym mieć. Chociaż ceny są naprawdę atrakcyjne, to czasami mam wyrzuty sumienia, że kupuję kolejne książki, chociaż jeszcze X pozycji czeka na przeczytanie. Nie będę też wspominać, że dużo wypożyczam. :)


A Wy? Kupujecie, czy wypożyczacie? Znacie coś z zaprezentowanych przeze mnie książek?

Ruda

11 komentarzy:

 1. Ja w tamtym roku przeczytałam tylko 2 książki. Nie mam na to czasu niestety.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tego grona znam jedynie Harrego. Swego czasu byłam na punkcie tej sagi całkowicie zafiksowana :)

  OdpowiedzUsuń
 3. kupuję, ale nie mam już miejsca, więc poważnie myślę o czytniku :) z Twojej listy, jako absolutna fanka Harrego, znam tylko jego. No i bajki Ezopa.

  OdpowiedzUsuń
 4. wow !! masa tego :) podziwiam :)
  ja nie mam czasu na czytanie ;p ja gazetę czytam przez miesiąc ;p hahah

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja Pottera wręcz uwielbiam 😍 przeczytałam wszystko nie raz i nie dwa. Ale swój komplet nabyłam dopiero niedawno :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Co studiujesz?
  Ogólnie to i tak jesteś lepsza bo ja dopiero przeczytałam jedną książkę. Zazwyczaj wypożyczam, ale jak mnie coś tknie to kupuję :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Kupuję :D I obrastam w książki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie przeczytałabym Pachnidło

  OdpowiedzUsuń
 9. Druga część Harrego Pottera jest moją ulubioną! Ja jestem takim molem książkowym, że gdybym miała wydawać pieniądze tylko na jedną rzecz to zdecydowanie byłyby to książki. Z resztą kupuję ich "od groma i ciut ciut", że nie nadążam czytać :D Pomaga mi w tym czytnik, bo miejsc na półkach już nie mam.

  OdpowiedzUsuń
 10. HP<3 czytałam z milion razy, mogłabym cytować fragmenty, a jak leci w telewizji to zamiast oglądać wbijam się w rolę aktorów i potrafię cały film scena po scenie mówić, to co oni:P

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetna strona, polecam od siebie rytualmilosny.co.pl mam nadzieję, że strona spodoba się.

  OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (107) nowości (150)