Piękny i zdrowy uśmiech - wizytówką zadbanej kobiety

wtorek, 8 sierpnia 2017

Cześć,
Czy ktoś ma wątpliwości, że piękny, ale przede wszystkim zdrowy uśmiech jest wizytówką każdej zadbanej kobiety? Co z tego, że ktoś ma cudowne włosy, ładny makijaż i eleganckie ubranie jeśli ma... krzywe zęby? No właśnie. Zawsze wychodziłam z założenia, że lepiej się gorzej czy tam taniej ubrać i używać tańszych kosmetyków, ale zawsze warto inwestować w swoje uzębienie.

Niejednokrotnie na instagramie czy facebooku widziałam makijaże, w których kobieta pomalowana czerwoną szminką ma praktycznie żółte i krzywe zęby... Chyba nie muszę wspominać, że nie wygląda to zbyt ładnie i sprawia, że ludzie zamiast przykuwać wzrok do makijażu, zwracają uwagę na nieładne uzębienie.

Odkąd studiuję w Krakowie niejednokrotnie spotkałam się z osobami, które mają bardzo krzywe zęby, ale tłumaczą to tym, że nie mają ochotę na wizytę u ortodonty... Nie chcą nosić aparatu, wręcz panicznie się go boją. Z jednej strony rozumiem te obawy - pewnie sama stresowałabym się tym, czy aby na pewno wszystko będzie w porządku i czy byłabym w stanie szybko nauczyć się z takim aparatem jeść różne posiłki. No, ale przecież najtrudniejszy pierwszy krok - co nie? :) W moim odczuciu aparat ortodontyczny wcale nie jest wyznacznikiem tego, że ktoś ma jakieś straszne zęby a wręcz przeciwnie - jest wyznacznikiem tego, że pomimo tego iż mamy jakieś tam problemy z uzębieniem zależy nam na tym, aby tych problemów się pozbyć. Taki trochę synonim zadbanej kobiety. Jeżeli ktoś nadal obawia się aparatu w internecie jest cała masa zdjęć "przed" i "po" - a efekty czasami są naprawdę piorunujące! Czasem nawet wydawało mi się, że  tak "tragicznego" uzębienia nie da się już uratować... a jednak wszystko jest możliwe. Wystarczy znaleźć dobrego ortodontę. No i właśnie - przeglądając strony w internecie natrafiłam na http://www.orto-magic.eu/
Jest to specjalistyczna klinika ortodontyczna, która powstała w 2008 roku i zajmuje się kompleksowym leczeniem ortodontycznym pacjentów w każdym wieku. Gabinet mieści się w Szczecinie, ale z tego co czytałam jest sporo osób, które pokonuje x kilometrów, żeby tam dojechać.

Dobrze, że są takie kliniki, które słyną z profesjonalizmu i fachowego podejścia do swoich pacjentów. Nie wiem jak Wy, ale ja nie wyobrażam sobie iść do nawet zwykłego dentysty, który wprowadza podczas wizyty nieprzyjemną atmosferę... Czasami naprawdę się nie dziwię, że niektórzy ludzie unikają takich wizyt dosłownie jak ognia. Warto się jednak czasem przełamać i dodać sobie pewności siebie za sprawą idealnego uśmiechu.

Ruda

3 komentarze:

  1. Dlatego ja regularnie robię przegląd i zdejmowanie kamienia. Aparat nosiłam wiele lat jako dziecko, nadal mam odrobinę krzywe zęby i rozważam założenie aparatu na stałe.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękny uśmiech wymaga prostych zębów. Teraz leczenie ortodontyczne jest bardzo modne, a kolorowe gumeczki przyciągają wzrok.

    OdpowiedzUsuń
  3. To prawda, piękny uśmiech jest wizytówką kobiety. Ostatnio częściej chodzę do dentysty, aby wyleczyć wszystkie zęby i chcę w końcu pochwalić się pięknym uśmiechem.

    OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (106) nowości (147)