Temat prawie jak rzeka - odszkodowania

wtorek, 8 sierpnia 2017

Cześć,
Już kilka razy na blogu poruszałam temat odszkodowań i z tego tytułu miałam nawet kilka pytań na e-mailu czy też na fb. Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o firmie, której podstawowym zadaniem jest pomoc osobom poszkodowanym w uzyskaniu maksymalnych kwot odszkodowań.

Firma zajmuje się udzielaniem odszkodowania na terenie całej Polski. Pomagają zarówno uczestnikom wypadków komunikacyjnych jak i rodzinom ofiar wypadków śmiertelnych. Kompensja udziela też pomocy przy okazji wypadków rolnictwie i wypadków przy pracy. Pomagają osobom, które utraciły najbliższych członków rodziny a przede wszystkim - mogą uzyskać odszkodowanie za wypadek nawet do 20 lat wstecz! Nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, że coś takiego jest możliwe. Zawsze wydawało mi się, że jeżeli chodzi o odszkodowanie to trzeba je załatwiać zaraz po nieszczęśliwym zdarzeniu a tutaj okazuje się, że maksyma - prawo nie działa wstecz jest jak najbardziej rzeczywista. Osoby, które są poszkodowane ze strony firmy mają zapewnioną pomoc w : ustaleniu odpowiedzialności i zbieraniu dowodów, uzyskaniu dokumentacji medycznej ze szpitali, dokumentów z Policji/Prokuratury/Sądów, firma doradza również w zakresie uzupełniania dokumentacji, precyzuje roszczenia, zastępuje w formalnościach. Mogę się tylko domyślać ile "papierkowej" roboty jest w przypadku jakiegokolwiek wypadku - fajnie, że są osoby, które się tym zajmują i cały ten obowiązek nie musi spadać na poszkodowanego.  Co jeszcze? Decydując się na umowę - firma nie pobiera żadnych opłat wstępnych, nie pobierają również wynagrodzenia za koszt zakupów leków czy środków ortopedycznych. Kompensja nie zawiera ugód bez decyzji Klienta i gwarantują siedmiodniową wypłatę środków.

Przeglądając masę stron w internecie - naprawdę dobrze mieć pewność, że są osoby, które w razie "W" oferują swoją merytoryczną pomoc. Mogę się tylko domyślać jak czują się osoby, które np. w wypadku straciły kogoś bliskiego i chociaż to może wydawać się błahe - to "świetne", że są firmy, które zajmują się całą papierkową robotą, dzięki czemu ta odpowiedzialność nie spada na pokrzywdzoną osobą.

---------------------------------------------------------------------------
Obserwuj mój:
*FACEBOOK- KLIK  
  *INSTAGRAM-KLIK    
Ruda

3 komentarze:

 1. Chyba się zgłoszę do nich.. widziałaś moją relacje na instastory? Co mi zrobił jeden zmywacz? Dosłownie z palców skóra mi odpada i jest poparzona....

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda że kilkanaście lat temu nie wiedzieliśmy o takiej firmie

  OdpowiedzUsuń
 3. Po pierwsze to przy takiej firmie trzeba bardzo uważać. To, że nie płaci się wstępnie za pomoc, nie oznacza, że nie płaci się nic. Bardzo często wynagrodzenie jest liczone w stosunku do rezultatu, określane procentowe - niejednokrotnie firmy liczą sobie nawet ok. 35% przyznanego odszkodowania. Przykładowo poszkodowany otrzymuje 100 000 zł, z czego ok. 35 000 zł ląduje w kieszeni firmy. Po drugie firmy odszkodowawcze nie mogą reprezentować klienta przed sądem w przypadku odmowy wypłaty świadczenia przez ubezpieczalnie. W tym celu współpracują z adwokatami/radcami, których przecież i tak trzeba opłacić, więc % wynagrodzenie firmy może wzrastać, choć nam dalej się wydaje, że robią to za darmo^^. No i najważniejsze... nad firmami odszkdooawczymi nikt de facto nie ma nadzoru.
  Osobiście polecałabym wybrać dobrego adwokata czy radcę prawnego.

  OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (106) nowości (147)