W jaki sposób walczyć z bliznami?

niedziela, 15 grudnia 2019

Cześć,
Każdy z nas wie, że stres, przedświąteczna gorączka, nieuwaga, zwiększają prawdopodobieństwo wypadków a po głębszych urazach skóry zostanie blizna. Co stosować na blizny aby zmniejszyć ich widoczność? Jesteśmy zabiegani, zestresowani, żyjemy w pośpiechu sprzyja to wypadkom i urazom a wedle wszelkich statystyk zdarzają się one najczęściej w domu. ;) Warto w przedświątecznym zamieszaniu o tym pamiętać i uważać szczególnie na gorące patelnie, blachy do pieczenia, garnki, żelazka i ostre noże. Oparzenia i rozcięcia powodują powstawanie na skórze w procesie gojenia się blizny. Aby zminimalizować ryzyko nieprawidłowego gojenia się rany i zmniejszyć widoczność blizny trzeba dbać o nią już od pierwszych dni po zasklepieniu rany. Dzisiaj napiszę Wam o produkcie, który na pewno przyda się podczas tego typu wypadków.


Jak powstają blizny?
Tam gdzie skóra zostanie uszkodzona, w wyniku procesu gojenia się rany wytwarzana jest tkanka łączna włóknista, powstanie blizna. Rozmiar i kształt blizn związany jest z wieloma czynnikami. Bardzo często wpływają na to okoliczności urazu, długości okresu gojenia się powstałej rany, czy indywidualne skłonności do tworzenia się blizn. Czasem proces nie przebiega prawidłowo i powstają przerosty blizny. Są na nie narażone szczególnie młode osoby do 20 roku życia, których organizm produkuje dużo kolagenu i osoby, które mają do tego dziedziczne skłonności. Problem blizn staje się uciążliwy kiedy znajdują się one widocznych miejscach. W celu uniknięcia przykrych następstw urazu bardzo ważna jest odpowiednia i staranna pielęgnacja uszkodzonego miejsca już od samego początku.

Co robić aby zmniejszyć bliznę?

Im szybciej rozpoczniesz dbanie o miejsce zranienia tym lepszy możesz uzyskać efekt. Zacząć można od starannej pielęgnacji miejsca zranienia tak aby proces gojenia następował szybciej. W pierwszej fazie gojenia trzeba unikać podrażnienia miejsca zranienia, obtarć, zbyt ciasnych ubrań, wysokich lub niskich temeratur i wystawiania rany na słonce. Po całkowitym zagojeniu się rany i odpadnięciu strupków można zacząć pielęgnację powstającej blizny. Warto stosować specjalnie przeznaczoną do tego celu maść, krem, lub żel na blizny Contractubex®.  Pomaga również delikatne masowanie blizny. Co wybrać na blizny? Contractubex to żel na blizny , który można stosować na otarcia, rany cięte, po oparzeniach czy rany po zabiegach chirurgicznych. Specjalistyczny preparat powoduje, że blizna goi się w możliwie najlepszy sposób i w końcowej fazie leczenia stanie się prawie niewidoczna. Dodatkowo skóra w tym miejscu jest miękka i delikatna. Contractubex® żel  to kombinacja 3 składników alantoiny, heparyny i wyciągu z cebuli, które działają łagodząco i przeciwzapalnie. Wspomoże uniknięcia powstawania bliznowców, uelastycznieni skórę i zmiękczy tkankę blizny. Działa przeciwzapalnie, regeneruje i poprawia ukrwienie tkanek, sprawia też, że blizna nie swędzi i nie jest napięta. Żel należy stosować, poprzez nakładanie i  masowanie blizny kilka razy dziennie przez kilka miesięcy.

 
Contractubex jest dostępny jest w aptece bez recepty. Cena to ok. 30 zł/20 g. W składzie znajdziemy między innymi heparynę, ekstrakt płynny z cebuli. ;) Przed użyciem oczywiście należy przeczytać ulotkę a w razie potrzeby skonsultować się ze specjalistą. 

Co stosować na bliznę w nocy? Plastry na blizny Contrectubex


Plastry na blizny Contractubex są szczególnie wygodną formą dbania o bliznę, chronią wrażliwe miejsce przed otarciami przez ubranie czy pościel. Zwiększają komfort łagodząc swędzenie i poczucie ciągnięcia. Można je łatwo przycinać i dopasowywać do kształtu blizny. Uwalniają substancje czynne stopniowo przez cały czas kontaktu ze skórą.

Kilka zasad jak dbać o bliznę

1.    Zacznij od oczyszczenia i zdezynfekowania rany oraz jałowego opatrunku.

2.    Postaraj się aby nie zrywać strupków i nie drapać! Dotykanie blizny może doprowadzić do infekcji, wydłuży czas rekonwalescencji, a także zdecydowanie pogorszy wygląd skóry.

3.    Gdy uraz powstaje w miejscu, gdzie skóra jest szczególnie napięta, postaraj się nie eksploatować tych miejsc zbyt mocno, tzn. nie naciągaj skóry przez zginanie stawów.

4.    Chroń skórę przed promieniami słonecznymi. Słońce powoduje odkładanie kolagenu, co prowadzi do przerostu, a co za tym idzie ‒ swędzenia, bólu, pieczenia oraz ciemnienia blizny.

5.    Stosuj żel na blizny aby skóra się lepiej goiła i aby blizna była bledsza. Stosownie żelu należy połączyć z masażem miejsca bliznowacenia.


Miałyście już okazję wypróbować produkty Contratubex? Jak się u Was sprawdziły?

--------------------------------------------------------------------------- 
Obserwuj mój:
*FACEBOOK- KLIK  
  *INSTAGRAM-KLIK    
Ruda

3 komentarze:

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (106) nowości (148)