DOVE - jesteśmy piękne! ♥

niedziela, 11 czerwca 2017

Cześć,
Jak wiecie, marka Dove jest mi bardzo bliska. Nie jestem w stanie zliczyć ile ich kosmetyków już zużyłam, ale na pewno dużo. Najbardziej lubię dezodoranty i żele pod prysznic, ale chętnie używam też coraz to nowszych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów. :) Dove przeprowadziło fa nastyczną akcję - zapytało 508 kobiet z całej Polski i w różnym wieku o to czy Polki czują się piękne. Wyniki badań zostały opisane w raporcie "Jesteśmy piękne."


W efekcie badań wyszła na jaw smutna prawda - tylko 2/10 Polek czują się piękne. Niecodzienne badanie - Dove Global Beauty & Confidence Report zostało przeprowadzone na około 10 tys. kobiet z aż 13 krajów! Jak się później okazało - zarówno te młodsze jak i starsze kobiety postrzegają siebie jako osoby mało atrakcyjne. Ciąży na nas presja z mediów, przez którą często dążymy do nierealnego, idealnego wyglądu.

Dobrym sposobem na piękno okazała się pielęgnacja :) 8 na 10 dziewcząt i 7 na 10 dorosłych kobiet mówi, że codzienna pielęgnacja dodaje im pewności siebie. Oferta marki Dove jest zróżnicowana na tyle, że zarówno młode dziewczyny jak i starsze kobiety mogą bez problemu wybrać kosmetyki dedykowane właśnie ich skórze, czy włosom. Uważam, że odpowiednia, świadoma pielęgnacja to jeden z ważniejszych kroków do odzyskania pewności siebie. :)


68 % Polek pielęgnuje swoje ciało i włosy w domu - to wynik, którego w sumie się spodziewałam :) Ponad połowa Pań dba także o zdrowy styl życia, z pomocy kosmetyczki korzysta już mniejszy odsetek - bo 21% ankietowanych osób. Ja sama wskazałabym tylko pierwszą i drugą odpowiedź, bo jeszcze nigdy nie byłam u profesjonalnej kosmetyczki i też narazie nie czuję potrzeby do niej iść. :)


Zaskakujące jest również to, że aż 6/10 kobiet czuje, że ciągła obecność w social mediach dosłownie wymusza bycie perfekcyjną praktycznie przez 24h/dobę. Kobiety odczuwają silną potrzebę zmian - aż 7/10 osób oczekuje, że media zaczną upubliczniać bardziej wiarygodny ideał kobiecego piękna. Piękna, które nie ma jednego poprawnego rozmiaru biustu, czy kształtu ust. Miłym akcentem jest jednak fakt, że aż 8/10 kobiet przyznaje, że każda kobieta ma w sobie coś pięknego.

Dodam jeszcze, że wydaje mi się, że aby poczuć się piękne i zaakceptować siebie w 100% po prostu musimy do tego dorosnąć. :) 

---------------------------------------------------------------------------
Obserwuj mój:

*FACEBOOK- KLIK  
  *INSTAGRAM-KLIK    
Ruda

15 komentarzy:

 1. Bardzo fajna akcja, zgadzam się z ostatnimi słowami do akceptacji trzeba dorosnąć, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Kazda kobieta jest piekna na swoj wlasny, niepowtarzalny sposob, grunt to tylko to dostrzec :P

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja im starsza tym jakoś coraz mniej siebie akceptuję ;) mam nadzieję, że kiedyś w końcu zacznę czuć się piękna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. też wzięłam udział w kampanii :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przepadam za kosmetykami Dove ale trudno nie zgodzić się z tą ideą ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię deo spraye i cieszę sie, że robią takie kampanie, nie ma co się stresować i akceptować siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja dopiero teraz mogę powiedzieć, że akceptuję swoje ciało i wygląd. Po dwóch ciążach miałam mega kompleksy, wyleczyłam się z nich dzięki siłowni.

  OdpowiedzUsuń
 8. czyli ogolnie pozytywnie ;D wsyztskie jestemsy piekne i zajbeiscie sie cuzjemy same ze soba ;DDD

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię produkty Dove i te ich akcje:)

  OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (106) nowości (147)