wtorek, 21 listopada 2017

Wakacyjne w(y)padki

Cześć,
Ostatnio pisałam Wam o tym, dlaczego w najbliższe wakacje chciałabym wybrać się z moim chłopakiem do Hiszpanii, a dzisiaj chciałabym podejść do tematu wakacji z zupełnie innej strony. Ile razy jest tak, że nasz wakacyjny wyjazd zostaje z różnych względów utrudniony? Fałszywe biura podróży, niesprawdzony hotel, albo... opóźniony lot. I to właśnie na tym ostatnim chce się dzisiaj skupić. Jak radzić sobie ze skutkami opóźnionego lotu? Gdzie szukać zadośćuczynienia?

Wiem, że wybierając miejsce wyjazdu wszystkim towarzyszą duże emocje - ekscytacja z powodu zbliżającej się podróży. Warto jednak podejść do sprawy na spokojnie, przynajmniej na spokojnie do tego stopnia, żebyśmy nie musieli martwić się o to gdzie będziemy spać gdy niesprawdzony przez nas hotel okaże się nie istnieć, albo gdy samolot nie odleci, albo odleci za późno... Zastanawialiście się co zrobić w takiej sytuacji? Odszkodowania za opóźniony lot to według mnie wciąż temat, na który w internecie nie ma zbyt wielu informacji.Wiecie, że jest bardzo mało osób, które korzystają z prawa do odszkodowań? A ma je każdy podróżny, którego lot był opóźniony powyżej trzech godzin. Wystarczy wypełnić formularz, który jest dostępny na stronie, czekać na kontakt pracowników a na końcu podpisać pełnomocnictwo, umowę i czekać na wiadomości. Czas na zajęcie się sprawą odszkodowania jest stosunkowo niewielki więc warto nie zwlekać i zrobić to jak najszybciej.

Przygotowując ten wpis, poczytałam co nieco o różnych liniach lotniczych - w internecie można znaleźć sporo opinii, tabelek, wykresów na temat poszczególnych firm. Przed wyborem naszego środku przejazdu - warto poczytać w internecie o opiniach innych pasażerów. Często może to nas uchronić przed niechcianymi wypadkami. Gdyby jednak Wasz samolot z dziwnych przyczyn się opóźnił - warto zgłosić tę sprawę. Zwłaszcza, że czasami na odszkodowanie czeka się zaledwie trzy miesiące.

---------------------------------------------------------------------------
Obserwuj mój:

*FACEBOOK- KLIK  
  *INSTAGRAM-KLIK    
Ruda
4 komentarze

  1. ja jeszcze nigdy nie leciałam samolotem, my robimy sobie wypady po Polsce ale chciałabym też odwiedzić inne zakątki

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nadzieję, że nigdy nie będę miała takiej sytuacji :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie miałam takiej sytuacji i obym nie miała :) ale fakt mało się o tym pisze...

    OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.