Wakacyjne w(y)padki

wtorek, 21 listopada 2017

Cześć,
Ostatnio pisałam Wam o tym, dlaczego w najbliższe wakacje chciałabym wybrać się z moim chłopakiem do Hiszpanii, a dzisiaj chciałabym podejść do tematu wakacji z zupełnie innej strony. Ile razy jest tak, że nasz wakacyjny wyjazd zostaje z różnych względów utrudniony? Fałszywe biura podróży, niesprawdzony hotel, albo... opóźniony lot. I to właśnie na tym ostatnim chce się dzisiaj skupić. Jak radzić sobie ze skutkami opóźnionego lotu? Gdzie szukać zadośćuczynienia?

Wiem, że wybierając miejsce wyjazdu wszystkim towarzyszą duże emocje - ekscytacja z powodu zbliżającej się podróży. Warto jednak podejść do sprawy na spokojnie, przynajmniej na spokojnie do tego stopnia, żebyśmy nie musieli martwić się o to gdzie będziemy spać gdy niesprawdzony przez nas hotel okaże się nie istnieć, albo gdy samolot nie odleci, albo odleci za późno... Zastanawialiście się co zrobić w takiej sytuacji? Odszkodowania za opóźniony lot to według mnie wciąż temat, na który w internecie nie ma zbyt wielu informacji.Wiecie, że jest bardzo mało osób, które korzystają z prawa do odszkodowań? A ma je każdy podróżny, którego lot był opóźniony powyżej trzech godzin. Wystarczy wypełnić formularz, który jest dostępny na stronie, czekać na kontakt pracowników a na końcu podpisać pełnomocnictwo, umowę i czekać na wiadomości. Czas na zajęcie się sprawą odszkodowania jest stosunkowo niewielki więc warto nie zwlekać i zrobić to jak najszybciej.

Przygotowując ten wpis, poczytałam co nieco o różnych liniach lotniczych - w internecie można znaleźć sporo opinii, tabelek, wykresów na temat poszczególnych firm. Przed wyborem naszego środku przejazdu - warto poczytać w internecie o opiniach innych pasażerów. Często może to nas uchronić przed niechcianymi wypadkami. Gdyby jednak Wasz samolot z dziwnych przyczyn się opóźnił - warto zgłosić tę sprawę. Zwłaszcza, że czasami na odszkodowanie czeka się zaledwie trzy miesiące.

---------------------------------------------------------------------------
Obserwuj mój:

*FACEBOOK- KLIK  
  *INSTAGRAM-KLIK    
Ruda
4 komentarze:

  1. ja jeszcze nigdy nie leciałam samolotem, my robimy sobie wypady po Polsce ale chciałabym też odwiedzić inne zakątki

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nadzieję, że nigdy nie będę miała takiej sytuacji :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie miałam takiej sytuacji i obym nie miała :) ale fakt mało się o tym pisze...

    OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (107) nowości (149)