Liposukcja - o co chodzi?

poniedziałek, 1 stycznia 2018

Cześć,
Jest jeszcze wiele tematów kosmetycznych, o których nie mam praktycznie zielonego pojęcia... jednym z nich jest chociażby liposukcja, którą się ostatnio zainteresowałam. Nie, że chce się na nią decydować - po prostu chciałam dowiedzieć się o niej więcej i przychodzę dzisiaj do Was z informacjami, do których dotarłam :)
Liposukcja już od ponad 30 lat jest jedną z najpopularniejszych operacji plastyczno-estetycznych. Alternatywą dla operacji jest np. liposukcja wibracyjna PAL. Metoda ta polega na zastosowaniu specjalnej kaniuli wibracyjnej, która szybkimi ruchami i krótkimi ruchami porusza się w przód i w tył. Urządzenie jest delikatniejsze. Celem liposukcji jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych miejsc ludzkiego ciała. Rozwój i postęp techniki sprawił, że teraz liposukcja jest o wiele bardziej komfortowym i bezpiecznym zabiegiem niż np. w latach 60 i 70 XX wieku, kiedy trzeba było liczyć się z ryzykiem zakażeń i krwawieniem. Liposukcja wibracyjna to jedna z najnowszych metod, jest uważana za o wiele mniej inwazyjną od tej klasycznej. Bardziej szczegółowo jest ona opisana na blogu medycznym tutaj: http://mediplanet.pl/specjalizacje-medyczne/chirurgia-plastyczna/liposukcja-wibracyjna-pal-jak-to-dziala/ - jak wiecie mój post jest stworzony tylko na podstawie tego co sobie wyczytałam, a tutaj podsyłam Wam stronę na której wszystko jest opisane bardziej fachowo. :)Wracając - ryzyko powikłań jest minimalne, a efekt bardzo dobry. W liposukcji wibracyjnej Pal kaniule, które są wprawiane w drganie dokładnie usuwają nawet tkankę, która uległa zwłóknieniu. Warto też wspomnieć, że dzięki takiej technice - czas tego zabiegu znacznie się zmniejszył. Jako wadę wskazuje się wytwarzany hałas. Ale czy to taki wielki problem? Liposukcja wibracyjna PAL rozbija tkankę tłuszczową na mniejsze fragmenty, dzięki czemu łatwiej jest je odessać. Muszę też nadmienić, że liczba osób zadowolonych z tego zabiegu jest bardzo podobna do liczby osób, które są zadowolone z klasycznej liposukcji. Co również istotne - aż 6 na 100 osób po klasycznym zabiegu było zmuszone do ponownego wykonania zabiegu, a w przypadku liposukcji wibracyjnej - 3,5% osób.Warto też wspomnieć o przeciwwskazaniach - oczywiście najlepiej mieć ukończone 18 lat, chociaż czasami chirurdzy podejmują się operacji młodszych pacjentów. Najistotniejszym warunkiem jest jednak dobry, ogólny stan zdrowia. Jeżeli ktoś pali nałogowo papierosy to również wskazane jest ich rzucenie na co najmniej miesiąc przed operacją.  Jeżeli chodzi o cenę to jest niestety nieco drożej - indywidualnej wyceny dokonuje oczywiście lekarz w trakcie konsultacji, ale jest to kwota, która mieści się w ramach od 5000 tysięcy do 9000 tysięcy złotych. Nie jest to najniższa kwota biorąc pod uwagę, że cena tradycyjnej liposukcji to około 2000 tysiące. Liposukcja wibracyjna jest szczególnie polecana do odsysania tłuszczu z okolic pośladków, pleców lub piersi czyli miejsc, w które trudno dotrzeć za pomocą tradycyjnego zabiegu. Pierwszy zabieg z wykorzystaniem tej techniki został wykonany już w 1998 roku za sprawą amerykańskiego chirurga Charlesa Grossa. Współcześnie urządzenia są zasilane energią elektryczną :)

Macie jakieś doświadczenie w temacie liposukcji? Znacie kogoś, kto zdecydował się na ten zabieg? Słyszałyście już o metodzie wibracyjnej? Co o niej myślicie? 

---------------------------------------------------------------------------
Obserwuj mój:
*FACEBOOK- KLIK  
  *INSTAGRAM-KLIK    
Ruda

4 komentarze:

  1. Tematem liposukcji się w ogóle nie interesuje z prostego względu - nie stać mnie na takie coś :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem za poprawianiem swojej urody a nawet liposukcją ale jednocześnie boję się takich zabiegów., które są wykonywane w znieczuleni ogólnym. Chętnie oglądam programy medyczne

    OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (107) nowości (150)