Na co zwrócić uwagę przy wyborze kremów przeciwzmarszczkowych?

piątek, 10 maja 2019

Cześć,
Używacie kremów przeciwzmarszczkowych? Ja jeszcze nie, ale podejrzewam, że jest tu sporo osób, które po nie sięga. Chyba nie ma tutaj też osoby, która nie słyszała nigdy o rewelacyjnym działaniu tych kremów. Często jednak zastanawiamy się czy one naprawdę działają, czy są to tylko obietnice producenta. W celu dowiedzenia się co nieco na temat danego kremu, dobrym rozwiązaniem jest sprawdzanie ich składów i wybieranie tych produktów, których skład wpływa korzystnie na naszą skórę.


W jaki sposób działają tego typu kremy?

Przede wszystkim - nie likwidują zmarszczek. Skutkiem ich stosowania może być co prawda bardzo głębokie nawilżenie skóry i poprawa jej wyglądu, a co za tym idzie - mniej widoczne zmarszczki. Nie sposób jednak zapomnieć o tym, że takie specyfiki mają zapobiegać, a nie leczyć, dlatego przy stosowaniu na istniejące już zmarszczki, efekt może być mniej widoczny.

Jakich substancji szukać w składzie?

Niestety bardzo często składniki, o których słyszymy w reklamach wcale nie działają na spłycenie się zmarszczek. Realny wpływ na ich redukcję ma witamina C, ale tylko wtedy, gdy jest jej co najmniej 5%! Korzystne działanie ma także retinol przy zawartości powyżej 0,1%. Wspomina się także o dobrym działaniu kwasów AHA i PHA, a także witaminy B3, peptydów, lub koenzymu Q10.

Które substancje są mitem?

Nie warto za to polegać na osławionym wszędzie kolagenie - niestety ma on niewiele wspólnego w walce ze zmarszczkami. Kolejną substancją tego typu jest kwas hialuronowy. Obie te substancje mają zbyt duże cząsteczki, a co za tym idzie, nie mogą przeniknąć do głębszych warstw skóry. Efekt jest taki, że tworzą na naszej skórze warstwę ochronną - film, a nie mają realnego wpływu na poprawę wyglądu naszej buzi. 

W jaki sposób zapobiegać zmarszczkom?

Przede wszystkim - wybierając krem, czy jakikolwiek inny kosmetyk, należy zwrócić uwagę na jego skład, a także na procentową zawartość poszczególnych składników. Konieczne jest także regularne smarowanie, nawilżanie i oczyszczanie skóry. Takie działania sprawią, że zmarszczki pojawią się później i będą mniej widoczne. 


Więcej informacji możecie znaleźć tutaj: https://mozgi.pl/czy-kremy-przeciwzmarszczkowe-dzialaja-8770

Zwracacie uwagę na składy swoich kremów? 


--------------------------------------------------------------------------- 
Obserwuj mój:
*FACEBOOK- KLIK  
  *INSTAGRAM-KLIK    
Ruda

1 komentarz:

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (106) nowości (147)