Ciekawe kierunki studiów dla maturzystów

środa, 18 lipca 2018

Cześć,
Ja co prawda wybór kierunku studiów mam już dwa lata za sobą, ale wiem, że jest jeszcze sporo maturzystów, którzy zastanawiają się jaki kierunek wybrać. Ogólnie wychodzę z założenia, że jeżeli nie ciągnie nas na studia to bez sensu marnować na nich co najmniej trzy, albo więcej lat życia, ale jeśli są osoby, które chcą iść na studia i zastanawiają się nad wyborem kierunku to zapraszam do dalszej części dzisiejszego wpisu.


Administracja - to kierunek, który przygotowuje do pracy w administracji publicznej oraz pionach administracji w różnego rodzaju prywatnych przedsiębiorstwach. Program studiów zawiera ciekawe przedmioty z zakresu nauk społecznych, w tym nauk o prawie i administracji oraz podstawy wiedzy ekonomicznej. Studenci podczas sześciu semestrów zdobywają umiejętności komunikacji i obiegu dokumentów, sprawnego posługiwania się środkami informacji i techniki biurowej, a także aktywnego uczestnictwa w pracy grupowej, organizowania i kierowania niewielkimi zespołami. 

Logistyka - kolejny kierunek, który wydaje się być fajna opcją dla osób, które chciałyby w przyszłości pracować na stanowiskach związanych z planowaniem, koordynacją i organizacją transportu. Studenci logistyki biorą udział w projektach, które ułatwiają zdobywanie branżowych kompetencji. Studia obejmują zarówno dziedzinę kierunkową, jak i te pokrewne, takie jak marketing czy zarządzanie. 

Zarządzanie - moją trzecią propozycją jest zarządzanie, czyli kierunek idealny dla osób, które są obdarzone zdolnościami przywódczymi oraz dobrą organizacją własnej pracy. Zarządzanie to idealny kierunek dla przyszłych menedżerów oraz kierowników. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu ekonomii, rachunkowości oraz finansów. Zdobyte umiejętności umożliwiają podejmowanie właściwych decyzji inwestycyjnych czy przygotowywanie planu rozwoju firmy.

Do dzisiejszego wpisu wybrałam tylko trzy kierunki z https://wsaib.pl/ :) Niemniej jednak jeśli jesteście właśnie na etapie szukania swoich wymarzonych studiów to zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu, która jest zlokalizowana w Gdyni.  Ahhh - studia nad morzem to byłoby coś, szkoda, że mam tam tak daleko. Jaki kierunek studiowałyście/studiujecie?

Ruda

19 komentarzy:

 1. wg mnie wszystkie 3 kierunki które podałaś są bez sensu. Praktycznie co druga osoba studiuje zarządzani, administrację albo logistykę... dodałabym jeszcze psychologię :D A studiowanie dla samego studiowania jest fajne, tylko później trzeba się liczyć z zapełnionym rynkiem pracy z takim wykształceniem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja bym dołożyła jeszcze Bezpieczeństwo Wewnętrzne;p

   Usuń
  2. Naprawdę? Mam sporo znajomych wśród studentów i nikt nie studiuje tego typu kierunków. Często za to finanse i rachunkowość, albo kulturoznawstwo :)

   Usuń
  3. Zgadzam się z dziewczynami, zwłaszcza zarządzanie jest mega popularne, zresztą podobnie właśnie jak bezpieczeństwo czy finanse.. Ogólnie cały ten wydział, który u nas zresztą nazywany jest wydziałem 'gier i zabaw'. Ludzie idą tam właśnie często bez większego pomysłu na siebie, bo raczej nie są to kierunki zbyt wymagające zwłaszcza zarządzanie :DD

   Usuń
  4. Muszę nadrobić zaległości w popularności kierunków :D

   Usuń
 2. nic mnie z tych kierunków by nie korciło;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Te kierunki są dość popularne. Ja swój wybór miałam rok temu :)
  Mój blog-klik

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja polecam Fizjoterapię i Kosmetologię :) Ciekawe, rozwijające i przyszłościowe kierunki studiów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super artykuł, ciekawy i interesujący :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Administracja to chyba jeden z lepszych kierunków na jakie można pójść :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest wiele więcej ciekawych kierunków. Szczególnie na Politechnice.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sama jestem na zarządzaniu i osobiście nie narzekam na kierunek. I wg mnie jest wymagający, może nie tak jak niektóre inne ale jest wymagający. I na roku są nie tylko osoby, które imprezują, ale także takie, które wiążą swoją przyszłość z tym kierunkiem :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj, wybór kierunku na studia przez maturzystę - studnia bez dna. Człowiek w wieku tych 19 lat (choć oczywiście nie generalizuje, mówię bardziej o moich przemyśleniach) ma nikłe pojęcie o czymś odpowiednim dla siebie. Często się spotykałam z tym, że na tych rozplanowanych przez ludzi ścieżkach bardzo szybko zapał się rozpływał albo decydowali się na podjęcie czegoś jeszcze. Tak naprawdę, najlepszy wybór jest wtedy kiedy już jesteśmy w środowisku studenckim już swoje wiemy, trochę znamy i przede wszystkim jesteśmy dojrzalsi, by podejmować kluczowe jakby nie było decyzje na przyszłość. Trochę niepoważne jest wymaganie bycia zdecydowanym od osób, które dzień przed maturą były traktowane przez nauczycieli jak dzieci, a dzień po maturze oczekiwać by ów kandydat podejmował samodzielne decyzje, biorąc przy tym pod uwagę zmienność i niestabilność rynku pracy.
  Btw Dopiero co zaczęłam przygodę z blogiem i recenzjami, więc serdecznie zapraszam, bo konstruktywne uwagi na tym etapie bardzo mi się przydadzą - kuferkulturalny.blogspot.com Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (106) nowości (148)