Zakłady bukmacherskie a kobiety. Czy lubicie obstawiać sport?

piątek, 7 lutego 2020

Cześć,
Zdajecie sobie sprawę z tego, że my... kobiety.... również obstawiamy sport u bukmacherów? Ja szczerze mówiąc byłam trochę zdziwiona. :)  W dzisiejszych czasach zainteresowanie sportem przejawiają nie tylko mężczyźni, a na trybunach i przed telewizorami zasiada coraz więcej kobiet spragnionych sportowej rywalizacji. Siłą rzeczy panie coraz częściej przyglądają się ofertom firm bukmacherskich, które w ostatnich latach kuszą zakładami nie tylko na piłkę nożną.


Bukmacherka przyciąga coraz więcej kobiet
 
Kobiety też korzystają z usług bukmacherów, choć oczywiście są w mniejszości, jeśli chodzi o profil klientów takich firm. Panie najczęściej wybierają zakłady niesportowe z zakresu rozrywki, show-biznesu oraz polityki. IQS na zlecenie firmy Totolotek SA, zbadał popularność gier losowych i zakładów wzajemnych w Polsce. Z badania wynika, że kobiety stanowią 20 procent polskich graczy w zakładach bukmacherskich (kliknij, żeby poznać wyniki badania).

Nie tylko futbol u bukmachera

Niesprawiedliwym byłoby jednak przypięcie wszystkim kobietom łatki antysportowych. Ostatnimi czasy bowiem naprawdę przybyło kobiet świetnie zorientowanych w świecie sportu, śledzących zmagania w ulubionych dyscyplinach, regularnie bywających na zawodach z własnej inicjatywy, a nawet pracujących w mediach sportowych. Problem w tym, że sami bukmacherzy do niedawna praktycznie nie zauważali innych dyscyplin poza piłką nożną, za którą płeć piękna niekoniecznie szaleje, więc powodów do obcowania z zakładami bukmacherskimi miałyśmy raczej niewiele. Te czasy są już jednak za nami, dlatego kibicka nawet nietypowej dyscypliny powinna bez większych problemów znaleźć coś dla siebie w ofercie jednego z legalnych bukmacherów.
 
Kobiety kochają żużel...

Zawody żużlowe od zawsze przyciągają na stadiony i przed ekrany telewizorów całe rodziny, więc siłą rzeczy również mnóstwo kobiet. Patrząc na liczbę pań w mediach zajmujących się speedwayem oraz żywiołowe dyskusje kobiet na temat tego sportu na różnych internetowych forach dyskusyjnych, dyscyplina ta wydaje się znajdować w kręgu wyjątkowo mocnego zainteresowania wśród kobiet. Obecne na polskim rynku legalne firmy bukmacherskie, których lista jest coraz dłuższa, zdają się dostrzegać ten fakt i oferują bogatą ofertą żużlową z takimi zmaganiami jak PGE Ekstraliga, Nice 1. Liga Żużlowa, 2. Liga Żużlowa, szwedzka Elitserien, brytyjska Premiership, cykl Grand Prix o tytuł indywidualnego mistrza świata, Speedway of Nations, cykl SEC o tytuł indywidualnego mistrza Europy na czele. Ważne tylko, żeby grać rozsądnie i pamiętać o tym, że zakłady bukmacherskie mogą prowadzić do uzależnienia. No i oczywiście trzeba mieć ukończone 18 lat aby brać udział w zakładach.
 
...i skoki narciarskie

Zmagania skoczków narciarskich to jeden z polskich sportów narodowych, uwielbiany przy tym przez kobiety. Podobnie jak w przypadku żużla, tak i skokami interesuje się mnóstwo kobiet, które nawet często górują nad mężczyznami poziomem wiedzy na ten temat. Puchar Świata, Turniej Czterech Skoczni, Titisee-Neustadt Five, Willingen Five, Raw Air czy mistrzostwa świata w lotach to najważniejsze imprezy obecnego sezonu. Oczywiście oferta bukmacherów na tę dyscyplinę jest bardzo szeroka.
 
Inne dyscypliny uwielbiane przez kobiety

Tak naprawdę nie ma dyscyplin sportowych, którymi kobiety w ogóle się nie interesują, ale nietrudno też wyselekcjonować te, w których populacja fanów nie jest przytłaczająco większa od populacji fanek. Do sportów chętnie oglądanych przez kobiety zaliczają się więc również siatkówka oraz łyżwiarstwo figurowe. W przypadku rywalizacji na lodzie w rytm muzyki można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż pasjonuje się nią więcej kobiet niż mężczyzn. O ile jednak na siatkówkę firmy bukmacherskie oferują całą gamę zakładów na wszystkie najpopularniejsze rozgrywki, o tyle miłośniczki łyżwiarstwa figurowego muszą zadowolić się sporadycznymi okazjami do typowania. Jeśli chciałabyś skorzystać z usług któregoś bukmachera to koniecznie wybieraj legalne firmy, bo jeśli zaczniesz grać u bukmachera, który nie otrzymał w Polsce licencji, to narazisz się na kłopoty prawne. Dlatego bardzo trzeba na to uważać.
 
Jaka jest Wasza opinia na temat takiej formy rozrywki?  Miałyście kiedyś okazję obstawiać jakieś zakłady? Ja szczerze mówiąc to nie, jedyne gra losowa, w której brałam udział to chyba drapanie zdrapek. ;)

--------------------------------------------------------------------------- 
Obserwuj mój:
*FACEBOOK- KLIK  
  *INSTAGRAM-KLIK    
Ruda

5 komentarzy:

 1. Nigdy nie obstawiałam takich zakładów, za to mój R. raz na jakiś czas obstawia mecze. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdarzało mi się obstawiać i wygrać. Zawsze mnie śmieszy jak faceci dziwnie na mnie patrzą i jeszcze potem się dziwią, że o piłce nożnej wiem więcej od nich. Ale kocham ten sport.

  OdpowiedzUsuń
 3. to jest hazard. Nigdy mnie nie korciło tego typu obstawianie

  OdpowiedzUsuń
 4. Oglądanie skoków ciszy sie popularnością. Co do obstawiania to jakoś mnie nie kusi.

  OdpowiedzUsuń
 5. muszę lubić piłkę nożną bo syn i mąż oglądają :-)

  OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (106) nowości (148)