Czym jest e sąd?

środa, 3 lipca 2019

Cześć,
Wiecie co to e sąd? Jeśli nie, to serdecznie zapraszam Was do dalszej części wpisu, w której wytłumaczę Wam o co chodzi.

E sąd to po prostu sąd elektroniczny, czyli nowoczesna platforma, za pośrednictwem której możemy przeprowadzić Elektroniczne Postępowanie Upominawcze. Jej pomysłodawcą jest AIF Kancelaria. Jest to możliwe wtedy, kiedy powód dostarczy dokumenty apropo długu - wystarczą tutaj rachunki, faktury, albo umowy. Portal powstał z myślą o osobach, które chcą nakazać spłatę długu swojemu dłużnikowi, a przy tym nie ponosić dużych kosztów. Stacjonarna siedziba mieści się w Lublinie, ale wszystko odbywa się za pośrednictwem internetu. Nie musimy więc znaleźć się w tym miejscu, aby załatwić swoje sprawy. :) Internetowy są z Lublina sprawia, że ludzie z całej Polski mogą wznosić pozwy o zapłatę wyłącznie za pośrednictwem internetu. Na stronie możemy skorzystać z pomocy prawników, którzy są wyspecjalizowani w prowadzeniu takich postępowań. Firma chwali się skuteczną windykacją, która umożliwia nam uniknięcie rozpraw sądowych, przesłuchiwania świadków, a także co najważniejsze - kilkumiesięcznego oczekiwania na wydanie nakazu. Często zdarza się tak, że sprawa jest rozstrzygnięta już po 14 dniach. Jest to niezwykle wygodny system, który stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które nie mogą uporać się ze swoimi dłużnikami na drodze pozasądowej. Przygotowanie odpowiedniego sądu nie należy do najprostszych zadań - należy pamiętać o stosownej dokumentacji, dlatego warto wcześniej skontaktować się z prawnikiem.

Warto jednak wspomnieć, że każdy z klientów otrzymuje indywidualnego opiekuna, którego zadaniem jest między innymi nadzorowanie Elektronicznego Postępowania Upominawczego i służenie radą na każdym etapie realizacji.  

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Moim zdaniem to bardzo wygodna forma dla klientów, których sprawy nie są aż tak bardzo skomplikowane, żeby musiały odbyć się przed standardowym sądem. Fajnie, że firma wychodzi naprzeciw potrzebom.

---------------------------------------------------------------------------
Obserwuj mój:
*FACEBOOK- KLIK  
  *INSTAGRAM-KLIK    
Ruda

3 komentarze:

  1. Fajne rozwiązanie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja jestem z Lublina więc stronę zapisuję. Może kiedyś się przyda, ale oby nie:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Rozwiązanie ciekawe i pewnie przydatne. Sama nie miałam potrzeby korzystania z takich rozwiązań i mam nadzieję, że jednak nie będę musiała :P

    OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (107) nowości (150)