Jak podróżować bezpiecznie z dzieckiem?

czwartek, 18 lipca 2019


Jak podróżować bezpiecznie z dzieckiem? Zadbaj o odpowiedni fotelik samochodowy!
W najlepsze trwa lato – czas beztroski, słodkiego lenistwa, ale i przede wszystkim tych bliższych i dalszych podróży. Wszystko wydaje się być proste, kiedy możesz z dnia na dzień spakować plecak i wyruszyć w poszukiwaniu przygód – jednak jeżeli jesteś rodzicem i ten etap masz już dawno za sobą, przed wyjazdem musisz poczynić szereg przygotowań. Rezerwacje, sprawdzenie recenzji, wybranie dogodnych lokalizacji i okazji cenowych oraz reszta formalności bywają bardzo czasochłonne. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, aby podróż okazała się nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna. Jak się do tego zabrać?

 
Zadbaj o swoje auto i fotelik samochodowy
Pierwszym krokiem jest tutaj oczywiście zrobienie dawno odkładanego przeglądu, sprawdzenie ciśnienia powietrza w kołach i obowiązkowa wizyta na myjni. W dalszej części oczywiście sprawdzenie wyposażenia – może bowiem okazać się, że uchwyt na nawigację co chwila odkleja się od szyby, w klimatyzacji brakuje freonu, zaś dziecko dawno już urosło na tyle, że poprzedni model bezpiecznego samochodowego siedziska trzeba wymienić na większy fotelik np. 15-36 kg. Tutaj pojawia się bardzo ważna kwestia. Mianowicie źle dopasowany fotelik to realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pociechy gdy dojdzie do wypadku. Właśnie dlatego o ten element należy szczególnie zadbać. Wybierajmy fotelik, który będzie dopasowany do parametrów takich jak: wiek, waga i wzrost. Niech posiada wszystkie możliwe regulacje, zabezpieczenia i wymagane certyfikaty. Na drugim planie niech będzie jego kolor, czy print. Wiem, że to dla wielu jest bardzo ważny aspekt, ale niech nie przyćmi bezpieczeństwa dziecka w trakcie podróży. Koniecznie sprawdzajcie foteliki samochodowe, które można powiedzieć, że rosną wraz z dzieckiem. Można je bowiem podwyższać, poszerzać, a także odpinać poszczególne elementy, by lepiej dopasować się do potrzeb malucha.
Płynne środki finansowe
Przed wyjazdem zawsze wypłacaj niewielką kwotę pieniędzy. Choć na co dzień przyzwyczajeni jesteśmy do operowania kartą płatniczą, nigdy nie wiadomo co się zdarzy w podróży – a przecież wciąż nie wszędzie są terminale. W razie nagłego wypadku – na przykład, kiedy dziecko zapragnie gałki lodów z wypatrzonej po drodze budki, ustrzeżesz się przed trzema godzinami terroru i histerii w zamkniętej samochodowej przestrzeni.
Przygotuj fotelik samochodowy, spakuj walizki i w drogę!
Pakowanie rozpocznij co najmniej na kilka dni przed datą odjazdu. Przygotuj się przy tym na każde okoliczności – od mrozu po upały i od leniuchowania na rajskiej plaży po wizytę na balu księżniczek. Zabawki i przedmioty, którymi dziecko otacza się na co dzień najlepiej spakujcie wspólnie. Unikniesz w ten sposób wracania się do domu po ulubionego króliczka, bez którego dziecko zdecydowanie nie zaśnie. Pamiętaj również o przygotowaniu fotelika samochodowego. Wspominałam już o jego wyborze, którego możesz dokonać między innymi na stronie https://zakupydladzieci.pl/pl/c/Foteliki-samochodowe/126, ale warto pamiętać o jeszcze kilku kwestiach. Mianowicie o jego prawidłowym zamocowaniu, a także zabraniu dodatkowego pokrowca. Myślicie, że to zbędna rzecz? Okazuje się, że nie! Wszystko przez to, że taki pokrowiec może uratować nasza podróż. Zwłaszcza gdy dojdzie to przypadkowego zalania wodą, soczkiem, czy też wybrudzenia ciastkiem lub lizakiem. Gdy się to stanie wystarczy wymienić pokrowiec na nowy, co zazwyczaj nie jest trudne i ruszyć w dalszą podróż!

4 komentarze:

 1. Fotelik zdecydowanie najważniejsza kwestia, kolor itp. nie powinien mieć większego znaczenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto jeszcze pamiętać o dodatkowym ubezpieczeniu, szczególnie jeśli wybieramy się za granicę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. wyprawy z dziećmi nie są łatwe, wiem coś o tym, pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem zaopatrzona, ale przyznaję, że wybór nie był łatwy ;)

  OdpowiedzUsuń

To miło, że chcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

denko (107) nowości (150)